- Objavljeno: 09.06.2025.
Električnim romobilom dijete uzrokovalo prometnu nesreću
U mjestu Bušetina, u subotu, oko 13,20 sati, dijete je upravljajući električnim romobilom uzrokovalo prometnu nesreću i zadobilo tjelesne ozljede
FOTO: ilustracijaU subotu, 7. lipnja, oko 13,20 sati, u mjestu Bušetina, upravljajući osobnim prijevoznim sredstvom - električnim romobilom dijete je uzrokovalo prometnu nesreću u kojoj je zadobilo tjelesne ozljede. Krećući se kolnikom neprilagođenom brzinom kretanja vozila osobinama i stanju ceste, odnosno površine kojom se kreće, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta te gustoći prometa tako da vozilo može pravovremeno zaustaviti pred svakom preprekom dijete je prednjim dijelom električnog romobila udarilo u prednju desnu bočnu stranu osobnog automobila kojim je upravljao 66-godišnjak izlazeći iz dvorišnog prostora.
Zbog zadobivenih tjelesnih ozljeda dijete je prevezeno u Opću bolnicu u Virovitici te je nakon provedenog liječničkog pregleda pušteno kući. Vozač osobnog vozila je alkotestiran bez reakcije na alkohol.
O utvrđenom tijekom kriminalističkog istraživanja policijski službenici izvijestiti će Centar za socijalnu skrb, dok će zbog utvrđenih prekršaja propisanih Zakonom o sigurnosti prometa na cestama i Prekršajnog zakona protiv roditelja djeteta biti podnesen obvezni prekršajni nalog.