- Objavljeno: 01.11.2025.
Upravljao vozilom bez vozačke dozvole i s 3,17 promila alkohola - sletio s ceste
Jučer, 31. listopada oko 21.15 sati, 30 - godišnji vozač osobnog automobila uzrokovao je prometnu nesreću upravljajući vozilom kroz mjesto Bakić
Foto: IlustracijaNaime, vozač se nije kretao sredinom obilježene prometne trake, već je kotačima vozila prešao na putnu bankinu, a potom na suprotnu prometnu traku. Tada je došlo do zanošenja vozila i prelaska ponovo na putnu bankinu te udara vozila u prometni znak, a potom i slijetanja vozila u putni kanal i udara u zemljani putni most. Vozilo se prevrnulo na krov, gdje se i zaustavilo.
Daljnjim provjerama utvrđeno je da je vozač pod utjecajem alkohola od 3,17 g/kg alkohola te da mu je ranije oduzeta vozačka dozvola.
Vozač je uhićen, a izuzeti su mu uzroci krvi i urina radi daljnjeg vještačenja.
U prometnoj nesreći nastala je materijalna šteta, dok je vozač lakše ozlijeđen.
Protiv vozača slijedi podnošenje Optužnog prijedloga nadležnom sudu zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a za najteže prekršaje upravljanja vozilom s oduzetom vozačkom dozvolom i pod utjecajem alkohola predviđena novčana kazna od 2640 do 5300 eura ili kazna zatvora do 60 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom 6 mjeseci i 12 negativnih prekršajnih bodova.
